آنچه شما ایجاد خواهید کرد

بنابراین شما تصمیم گرفته اید که می خواهید با 

آموزش طراحی پوستر ،پوستر طراحی کنید ، اما این ساده تر از آنچه گفته شد آسان تر از کار است ، اینطور نیست؟ ساخت پوستر کار دشواری نیست ، اما دانستن اینکه چگونه پوستر خوب به نظر برسد . این یک داستان دیگر است. در نهایت ما می خواهیم پوستری ایجاد کنیم که کار خود را انجام دهد - از طریق ارسال پیام به بیننده - و این کار را با روشی به یاد ماندنی و جذاب انجام می دهد.https://design.tutsplus.com/articles/how-to-make-a-good-looking-poster--cms-33101

ما نگاهی به صندوق های داخلی و بیرونی طراحی پوستر عالی خواهیم انداخت: چه چیزی باعث می شود طراحی پوستر واقعا قوی باشد؟ ما با مشاهده چند نمونه و سپس بحث در مورد برخی از نکات و ترفندهای طراحی پوستر خود ، فوق العاده را تجزیه خواهیم کرد و اگر به دنبال ابزاری برای ایجاد کاربر پسند هستید ، مکان را بررسی کنید! نه تنها این یک منبع عالی دیگر از نمونه های طراحی پوستر است ، بلکه یک ابزار ساده و با کاربرد آسان برای طراحی مدل ها - برای افراد جوان و مبتدی است.

حال بیایید حفر کنیم و نگاهی بیندازیم که باعث می شود طراحی پوستر بسیار جذاب باشد.
بیایید به مثالهایی نگاه کنیم
نمونه هایی از طراحی قوی

در اینجا چند نمونه از طراحی پوستر قوی (ایجاد شده از چپ به راست ، فیگن دمیرا ، "سقوط آزاد" ، "خوب در پایان" ، شمولی گنیویچ ، و "Ostracism Apollo ، Challenge Design # 20 Poster Design، Severino Canepa)" .

همه آنها از نظر زیبایی شناختی کاملاً متفاوت هستند ، اما یک چیز عمده مشترک دارند: همه آنها از اصول طراحی به روشی استراتژیک و هدفمند استفاده می کنند. تشخیص این مسئله در ابتدا می تواند کمی دشوار باشد ، به خصوص اگر تازه وارد طراحی شوید. نگران نباشید - ما فقط در یک لحظه به آن می پردازیم.
یک مثال آشنا
طراحی پوستر از فرهنگ عامه

همین مورد در مورد پوسترهای فیلم نمادین نیز صدق می کند - اگر این پوستر فیلم نباشد ، احتمالاً با این فیلم نیز آشنایی دارید. عالی به نظر می رسد! با نگاهی کلی می توان تصور کلی درباره فیلم را بدست آورد: می توان انتظار یک تجربه دنیای دیگر را داشت (و این حتی بدون تصویری "لمس انگشت") است. یک دوچرخه در آسمان وجود دارد! آنها پرواز می کنند! چشمان ما درست به سمت شبح در آسمان می رود.

اما چگونه می توانید چیزی شبیه به این را طراحی کنید؟

این که آیا شما دوست دارید یاد بگیرید که چگونه یک پوستر فیلم ، یک پوستر رویداد یا فقط چطور یک پوستر خوب بسازید ، به طور کلی قوانین خاص وجود دارد که می توان برای موفقیت روی آنها حساب کرد. ما این مفاهیم را به نمونه های ساده تقسیم خواهیم کرد و سپس آنها را دوباره در این مثال های کار در طراحی پوستر قوی بررسی خواهیم کرد.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم: یک پوستر خوب به طور معمول دارای تأکید و سلسله مراتب کاملاً مشخص است.
تبلیغات
تأکید و سلسله مراتب
تأکید و مثال سلسله مراتب

تأکید در ترکیب ما توجه ما را جلب می کند. این اغلب یک نقطه کانونی یا یک نقطه مورد علاقه است. توجه کنید که در بالا ، کلمه "تأکید" واقعاً برجسته است.

سلسله مراتب معمولاً برای توصیف ترتیب اهمیت در ترکیب شما استفاده می شود. به عنوان مثال ، مهمترین چیز در طراحی پوستر شما چیست؟ چه چیزی را می خواهید که مخاطب ابتدا ببیند — و چرا؟ این ممکن است عنوان یا شاید یک تصویر کلیدی باشد که ثابت می کند جذابیت دارد و مخاطب شما را به خود جلب می کند - تأکید ما یا نقطه کانونی.

با این وجود ما نمی توانیم متوقف شویم. سلسله مراتب چیزی بیش از "بزرگ کردن چیزها" یا "فکر کردن در مورد مهمترین" نیست. بیشتر ترکیبات عناصر مکمل نیز دارند. ما می توانیم با استفاده از اصول دیگر طراحی به نفع خود سلسله مراتب را در ترکیبات خود ایجاد کنیم. بیایید این را با یک مثال ساده امتحان کنیم.
یک مثال ساده
مثال جایگزین

در بالا یک مثال ساده از سلسله مراتب است. توجه کنید که عنوان فیلم بزرگ و تاریک است. این نقطه کانونی ماست. سپس زیرنویس کوچکتر و سایه روشن تری از خاکستری است. سپس ، حتی کوچکتر و سبک تر ، اطلاعات اعتباری داریم. چشمان ما از بزرگترین مطالب شروع می شود و سپس به سمت پایین حرکت می کنیم تا اینکه به پایین برسیم.

همچنین توجه داشته باشید که عنوان کنتراست بالاتری دارد. رنگ سفید براق از کنتراست بالاتر از خاکستری روشن در سفید است - به همین دلیل ، نوع سیاه توجه بیشتری را نشان می دهد. نسبت و مقیاس نیز در اینجا کار می کند. عنوان بزرگتر است و بنابراین در ترکیب حاکم تر به نظر می رسد.

حال این بدان معنا نیست که عنوان شما باید همیشه بالاترین کنتراست و بیشترین اندازه را در طراحی پوستر شما داشته باشد ، خیر. این فقط یک نمونه ساده از این اصول طراحی در عمل است.

ما لازم نیست که این عناصر را روی هم قرار دهیم ، و یک سیستم سلسله مراتبی را ایجاد کنیم. بیایید همان طراحی ساده را امتحان کنیم ، اما با استفاده مجدد از قسمت های مختلف.
بیایید آنرا مخلوط کنیم
مثال اضافی

قسمت بالای ترکیب اکنون فضای منفی بسیار بیشتری دارد (توجه داشته باشید فضای منفی به فضایی است که توسط عناصر طراحی اشغال نمی شود - مانند "اتاق تنفس" در مورد آن فکر کنید). من تصمیم گرفتم که زیرنویس رو اینجا قرار بدم ، با عنوان در پایین. این متفاوت می خواند ، اینطور نیست؟ چشمان ما به زیرنویس ، به رنگ سیاه می رود. عنوان بزرگ است اما کنتراست کم دارد.
یک ریمیکس دیگه
مثال اضافی

بنابراین ، دوباره ، من همان سه قسمت از طراحی ما را دوباره جابجا کرده ام. توجه کنید که چگونه بر نحوه خواندن مطالب و چگونگی حرکت چشمان ما در فضا تأثیر می گذارد. ما عمدتا درمورد نزدیکی آزمایش کرده ایم - رابطه تصویری که این عناصر ایجاد می کنند

هستند.

در بالا ، اعتبارات و زیرنویس ها همان حاشیه حق را دارند. این باعث می شود آنها از نظر بصری به نظر برسند. همچنین توجه کنید که پایه زیرنویس نیز با حرف "T" در "عنوان" مطابقت دارد. در اینجا چند راهنما بصری برای نشان دادن این مطلب آورده شده است.
روابط بصری
نمونه روابط و راهنماهای بصری

توجه کنید که چطور قرارگیری هر یک از این عناصر توسط دیگران الهام گرفته شده است. قدرت استفاده از مجاورت به نفع ما وقتی آشکار می شود که محتوای بیشتری را به ترکیب خود اضافه کنیم ، آشکار می شود. بیایید نمونه ساده دیگری را امتحان کنیم ، این بار با استفاده از تصاویر. ما از پوستر فیلم به عنوان تمرکز مثال استفاده خواهیم کرد.
نمونه ای با تصاویر
مثال با تصویر

اگر می خواهید همراه باشید ، این تصویر در Envato Elements موجود است. فونت مورد استفاده در این مثال ، Lemonade Stand نیز موجود است!

زن جوان در حال دویدن (تصویر)
    پایه لیموناد (قلم)

در این مثال ، توجه کنید که چگونه نوع بصری با تصاویر ارتباط می یابد. جای تعجب نیست. درعوض ، از تصاویر استفاده می کند به عنوان نقطه مرجع بصری. بیایید نگاهی دوم با چند دستورالعمل داشته باشیم.
خراب کردن این روابط
مثال با رهنمودهای مرجع اضافه شده

توجه داشته باشید به دستورالعمل های قرار داده شده در بالای همان طرح ، در بالا. آنها از کفش و نقطه ای که چمن و زمین در آن ملاقات می کردند الهام گرفته بودند. برای راهنمای راست راست ، فقط می خواستم با یک حاشیه یکپارچه کنار بیایم. همه راهنماها نباید به طور مستقیم از تصاویر یا تأکیدهای لازم برای کار الهام گرفته شوند.

با ایجاد این انجمن های بصری ، ما به طور بالقوه می توانیم کارمان را یکپارچه تر جلوه دهیم. مطالب در اینجا به صورت هدفمند قرار داده شده است. آنها با هم کار می کنند و از یکدیگر الهام می گیرند.

من شخصاً دوست دارم در این مورد به عنوان برگه تقلب شخصی خودم فکر کنم. اگر من اطمینان ندارم که در کجای "طراحی چیزی" قرار دهم ، می توانم بر اساس نقطه کانونی خود یا یک عنصر مهم دیگر در ترکیب خود ، دستورالعملهایی را ایجاد کنم. با استفاده از این به عنوان نقطه شروع ، می توانم نقشه خودم را که به راحتی دنبال می شود ، تهیه کنم. اکنون ممکن است همیشه به آن نچسبم - گاهی اوقات ممکن است یک مسیر انحرافی مسیری جالب تر باشد - اما می تواند یک راه مفید برای شروع باشد ، به خصوص اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید.

بیایید بار دیگر این را امتحان کنیم.
طراحی "صفحه تقلب"
در مثال پیشرفت با دستورالعمل ها

در اینجا ، تصویر خود را در قسمت بالای ترکیب قرار داده ام. بعضی از قسمتها را در پایین قرار داده ام و بعضی از دستورالعمل ها را ترسیم کرده ام. اینها نکات کلیدی هستند که فکر می کنم می خواهم با برخی از انجمن های تصویری آزمایش کنم.

این ترکیب به طور کلی تعادل نامتقارن دارد. توجه کنید که بیشتر وزن در سمت راست ترکیب قرار گرفته است.
افزودن به محتوا
مثال با محتوای اضافه شده و دستورالعمل

در اینجا مفهوم ما با محتوای اضافه شده است. اگر نمی توانید این را به وضوح مشاهده کنید ، نسخه ساده شده را در سمت راست بررسی کنید. تصویر با یک شکل ساده جایگزین شده است ، اما روابط بصری همه یکسان هستند.
بیایید چند متغیر دیگر را امتحان کنیم
مثال متغیر با رهنمودها

توجه کنید که چگونه برداشت و جداسازی می تواند ترکیب ما را تغییر دهد. این بار ، تعادل ما متقارن تر است - بیشتر ترکیبات با الهام از پاها و پاهای محور ساخته شده اند. برای راهنمایی های پیشنهادی ، نسخه ساده شده را در سمت راست بررسی کنید.

آیا می توانید تأکید کنید؟ در اینجا توجه زیادی به این عنوان شده است. پاها و پاها نگاه ما را به آن نقطه می کشند. همچنین تضاد زیادی با زمینه وجود دارد ، که واقعاً توجه ما را به خود جلب می کند.

بیایید همین مفهوم را در پیش بگیریم ، زیبایی شناسی را تغییر داده و حرکت را بیشتر پیش ببریم.
هل دادن مفهوم در یک جهت متفاوت
مثال متغیر با رهنمودها

در این مثال از برخی عناصر مصور برای افزودن حرکت اضافی به ترکیب استفاده می شود.

من برای ایجاد جلوه ای گلدار ، غریب ، شکوفا مانند از چندین تصویر مختلف استفاده کردم. توجه کنید که چگونه این عناصر اضافی به حرکت بیشتر چشم ما به سمت پایه کفش و عنوان کمک می کنند. آنها از این نقطه به بیرون در حال رشد هستند.

جنبش چگونگی هدایت چشمان بیننده را از طریق ترکیب توضیح می دهد. همه چیز می تواند چشم ما را هدایت کند ، و حرکت اغلب ظریف است. نمونه سلسله مراتب ما را به خاطر دارید؟ ما با عنوان شروع کردیم ، در بالا ، و راه خود را به سمت عناصر مکمل در پایین کار کردیم.

اگر مایل هستید دارایی هایی را که در این مثال از آنها استفاده کردم ، بررسی کنید تا به صورت شخصی آزمایش کنید ، می توانید آنها را در اینجا در Envato Elements بررسی کنید:

قلم اسکریپت پریا
    شکوفه جدا شده از گل کلمبیا
    گل شکوفه ای متشکل از Purple Crocus Flower
    مجموعه برگهای آبرنگ

خط و شکل می تواند حاکی از حرکت ، کمک به ایجاد تأکید و حتی تغییر نحوه ارتباط کار شما باشد. بیایید یک مثال دیگر را بررسی کنیم.
آزمایش با جنبش و جهت گیری
مثال متغیر با رهنمودها

در بالا ، من محتوا را چرخانده ام ، بنابراین با خطوط مورب کار می کنم. این مسائل را تغییر داده و نحوه ارتباط تصویر را نیز تغییر می دهد. اکنون ، تعادل سوژه به نظر می رسد و کج شده است - آیا جهان نسبت به این شخص غیرممکن است؟ اکنون اینطور است که انتظار داریم پاها را روی زمین ببینیم. این تفاوت

از مثال قبلی ، که موضوع "گل" بود ، بسیار زیاد است - منظور من چیست؟

اینها نمونه های مختلف زیادی است که باید در نظر بگیرید. بنابراین از کجا شروع می کنید و اگر احساس گم شدن کنید چه اتفاقی می افتد؟
از کجا شروع می کنید؟
نمونه های نهایی از طرح های مختلف

اگر همیشه گیر کرده اید و کاملاً مطمئن نیستید که محتوای خود را از کجا شروع کنید ، به این روابط بصری فکر کنید. یک طراحی قوی یکپارچه است و در کنار هم کار می کند ، بنابراین ارتباط بخش های مختلف محتوای شما با یکدیگر معمولاً شروع بسیار خوبی است.
دستورالعمل ها را امتحان کنید
نمونه هایی از دستورالعمل ها

می توانید خودتان را به "ورق تقلب" تبدیل کنید و برخی از راهنماها را در پایین قرار دهید! لازم نیست دقیقاً از آنها پیروی کنید ، اما می توانند مکانی عالی برای شروع کار باشند.

علاوه بر این ، به خاطر داشته باشید که یک طراحی خوب فقط ظاهر خوبی ندارد. یک طراحی خوب نیز خوب عمل می کند. چه می خواهید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید؟ آیا پوستر فیلم شما قرار است هیجان را منتقل کند؟ آیا قرار است پوستر رویداد شما بیننده را هیجان زده کند؟ به خلق و خوی و پیام فکر کنید - چه انجمن های تصویری می توانید در آنجا بسازید؟

بیایید آنچه را که ما به آنها نگاه کرده ایم برگردیم و دوباره به آن نمونه هایی از طراحی پوستر قوی برگردیم ، اکنون که می توانیم به آنچه بین آنها قدرتمند است نگاهی بیندازیم.
سقوط آزاد
سقوط رایگان فیگن دمیرا

بیایید با فیلم "سقوط آزاد" فیگن دمیروا شروع کنیم. تکرار را در اینجا مشاهده کنید - ما این رقم در حال سقوط را سه بار مشاهده می کنیم ، که دو تای آنها خارج از صفحه است. این به معنای حرکتی است که کاملاً با موضوعی که هنرمند در تلاش برای انتقال آن است ، کار می کند.

به یاد دارید وقتی در مورد روابط بصری صحبت کردیم؟ توجه کنید که چگونه "30 روز پوستر" و "روز 05" حاشیه برتر را دارند. "روز 05" ، "سقوط آزاد" و "30 روز پوستر" نیز حاشیه چپ مشابه را دارند. به همین ترتیب ، "آزاد" و "افتادن" را در سمت راست مشاهده کنید. آنها متفاوت هستند و این تنوع به آنها علاقه بیشتری می بخشد. روابط بصری دیگری را چه می بینید؟

می توانید در اینجا بیشتر از کارهای طراحی زیبای فیگن دیدن کنید!
خوب در پایان
Shmuly Gniwisch خوب در پایان

در مرحله بعد ، "خوب در پایان" ساخته Shmuly Gniwisch را داریم که از نوع زیبایی و دستی برخوردار است.

رنگ به تدریج در اینجا تغییر می کند ، از بالا به پایین قطعه. این کمک می کند تا حرکت ایجاد شود ، و چشمان ما را به سمت پایین پوستر و عبارت راهنمایی کند. نوع خود دارای تعداد زیادی سکته مغزی ، شکوفا و تزیینات زیبا است ، اما توجه کنید که چگونه بصری با یکدیگر ارتباط دارند. در اینجا یک حاشیه چپ و راست کاملاً مشخص تعریف شده است. همه چیز "در این فضا" جای می گیرد ، که به ایجاد این عبارت به عنوان یک عبارت واحد کمک می کند.

بیشتر کارهای Shmuly ، از جمله فیلم های پردازش ، در اینجا موجود است!
آپولو
Serevino Canepa Ostracism Apollo

"Ostracism Apollo، Poster Design Challenge # 20" به زیبایی و تفصیل ، متنوع و هیجان انگیز به نظر می رسد ، طراحی شده توسط Severino Canepa با استعداد.

ابتدا به بعضی از مکمل های این قسمت توجه کنید. عناصر اطراف گوشه های طرح را می بینید؟ به روابط بصری در اینجا و چگونگی تراز شدن آنها با یکدیگر توجه کنید.

این فرضیه وقتی به ویژگی های صورت نگاه می کنیم به شکلی پیشرفته گسترش می یابد. به عنوان مثال ، شکل بزرگ سرخابی در سمت چپ حرکت می کند و با چشم ارتباط می یابد. ما می توانیم برش های هوشمندانه ای را برای علاقه بینایی مرتبط با دهان ، به رنگ آبی و مو در سرخچه مشاهده کنیم.

اگرچه در اینجا تنوع زیادی وجود دارد ، توجه داشته باشید که چگونه تعادل تا حدودی الهام گرفته از تقارن است. اینجا فضای منفی سخاوتمندانه نیز وجود دارد ، بنابراین همه چیز بیش از حد آشفته نمی شود. تمام رنگ و بافت در اینجا چیزی را می طلبد که "هنوز" است - یک مجسمه - و به آن زندگی و هیجان زیادی می بخشد.

در اینجا بیشتر از کارهای Severino دیدن کنید! او یک فیلم ویدئویی از این پوستر نیز دارد ، اگر می خواهید او را در محل کار تماشا کنید!
از فرهنگ پاپ
نمونه طراحی پوستر فرهنگ پاپ

در آخر ، اجازه دهید به پوستر فیلم نمادین خود بازگردیم. به یاد داشته باشید ، هدف ما ، به عنوان طراح ، این نیست که چیزی خوب به نظر برسد ، بلکه باید ارتباط خوبی برقرار کند. این پوستر چیزهای زیادی با تصاویر به تنهایی می گوید.

شبح دوچرخه و دو شخصیت اصلی توجه ما را مورد توجه قرار می دهند ، خصوصاً در مقابل ارزشهای تاریکتر ماه. تصاویر نیز به شکلی برش خورده است که واقعاً در وهله اول آن تمرکز را تا ماه نشان می دهد. بدون اطلاع از فیلم ، یک دوچرخه در حال پرواز تصویری کنجکاو خواهد بود.

عنوان به رنگ سفید است - این تضاد زیادی با مقادیر تاریک درختان دارد. این باعث می شود که آن را ایستادگی کند. توجه کنید ، مانند مثال های قبلی ما ، که عنوان بزرگتر از متن تکمیلی است. این امر بر آن عناصر دیگر اولویت و تسلط دارد. تایپوگرافی بطور کلی متقارن متعادل است - یک راهنما را در مرکز پیش بینی کنید.

امیدوارم ، این بینش را به شما می دهد نه تنها در چگونگی ساخت یک پوستر ، بلکه چگونه می توانید انتخاب کنید که چه چیزی پوستر را به خوبی کار می کند! برای تمرین بیشتر ، به برخی از طراحی های پوستر مورد علاقه خود نگاهی بیندازید و ببینید که چه اصول طراحی را می توانید مشخص کنید. به یاد داشته باشید ، اگر مطمئن نیستید که از کجا باید در طرح های خود شروع کنید ، قرار دادن برخی دستورالعمل ها می تواند مکانی عالی برای شروع باشد.
به دنبال راهنمایی اضافی هستید؟

نمونه ای

هنوز به راهنمایی احتیاج دارید؟ اگر به دنبال ابزاری با کاربرد آسان و مبتدی هستید که به شما در ایجاد مدلهای طراحی پوستر کمک می کند ، از Placeit استفاده کنید. در صورت تمایل کمی بیشتر به گرفتن طرح پوستر خود از روی زمین ، الگوهای پوستر نیز وجود دارد که می توانید برای شروع کار استفاده کنید. به الگوی پوستر فیلم نیاز دارید؟ Placeit شما را پوشانده است.
و این یک بسته بندی است!
نمونه ای از راهپیمایی نهایی طراحی پوستر

تشکر از شما برای پیوستن به من ، هنگامی که ما به بررسی چگونگی ساخت یک پوستر خوش ذوق پرداخته ایم! این به سختی پایان است - راه حل های طراحی شگفت انگیز بسیاری در آنجا وجود دارد ، و تنها حد تخیل شماست! امیدوارم این بینشها به طرح برخی ایده ها کمک کند. با خلق خوشحال و با پروژه بعدی طراحی پوستر خود موفق باشید!

PlaceI

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها